04.2009 arhiiv

Ülestõusmispüha missa Harkujärvel

27.04.2009

12. aprillil toimus Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus ülestõusmispühade missa, kus ristiti 4 inimest ning muusikas teenis kaasa naiskoor “Baltika” Katrin Leete juhatusel. Rõõmus päev oli!

Vaata pilte Suure Reede teenistusest

15.04.2009

Suure Reede jumalateenistuse pildid on üleval siin ja jutlust saab lugeda siit. Ülestõusmispühade jutluse tekst asub siin.

Ülemaailmsel saidil Harkujärve teenistuse info

14.04.2009

Karismaatilise Episkopaalkiriku ülemaailmse Osaduse ülemaailmsel veebilehel (www.iccec.org) — uudiste osas – CEChome.com – on teade Suure Reede jumalateenistusest Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus ja viide lingile, kust seda vaadata võib.

Suure Reede jumalateenistuse salvestis internetis

14.04.2009

Harkujärve kirikus toimunud Suure Reede jumalateenistuse videosalvestist on võimalik vaadata siit.

Teleteenistusel enam kui 30 000 vaatajat

13.04.2009

Suure Reede jumalateenistust Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikust jälgis enam kui 30 000 inimest. Täname kõiki kaasaitajaid teenistuse ilusa läbiviimise eest!

Suure reede jumalateenistus

Suure Reede muljed

10.04.2009

Isa Heigo palus tänasest jumalateenistusest paar rida kirjutada…

Nagu viimasel ajal halvaks kombeks, jõudsin kohale viimasel minutil – karistuseks pandi esiritta kaameramehe nina alla istuma.  Õnneks täna aga muusikaga kaasa teenima ei pidanud (algselt pidin hoopis Taanis olema) ja seekord sai rahus reakodaniku rollis kaasa teha. Telemeeste atribuutikat oli kogu kirik täis ja suurt sagimist jätkus pikaks ajaks.

Aga kõik läks ladusalt. Arvata on, et sedalaadi teenistus oli nii mõnele kohalviibijale kui ka paljudele televaatajatele uutlaadi elamus.  Muusikaline osa oli paigas (ainus väike küsimärk tundus olevat lõpulaul, mis oli kaasalaulmiseks liiga keerulise refrääniga), kantor Riho juhitud pikk litaania oli muljetavaldav ning isa Heigo jutluse põhipoint “Valik on sinu” ka asjakohane. Kahtlemata aga teistmoodi tunne ja mõttemall kui üldises (kergelt süüdimatus) munadepühalises-lihavõttejäneselises atmosfääris kõikjal ümberkaudu – ehk pani mõne inimese elu üle järele mõtlema. Ja tänud kõigile, kes ürituse edukalt läbi viisid.

Soome vikipeedia meist …

09.04.2009

Karismaattinen episkopaalinen kirkko on kristillinen kirkkokunta, joka on syntynyt 1900-luvun lopulla karismaattisista ja evankelikaalisista taustoista osana nk. konvergenssiliikettä. Kirkkokunta on omaksunut katoliset seitsemän sakramenttia, mukaan lukien opin ehtoollisen reaalipreesenssistä, sekä anglikaanisen Book of Common Prayerin liturgian. Karismaattisen episkopaalisen kirkon hankkima apostolinen seuraanto palautuu skismaattiseen roomalaiskatoliseen piispaan Carlos Duarte Costaan.

Karismaattinen episkopaalinen kirkko on kasvanut voimakkaasti sitten 1990-luvun. Suurinta kasvu on ollut Keniassa, Ugandassa, Filippiineillä, Pakistanissa ja Brasiliassa.

Kirkkokunta on laajentunut myös Viroon, jossa sillä on kolme seurakuntaa jotka sijaitsevat Tallinnassa, Pärnussa ja Tartossa. Kirkon yleisvikaarina Virossa toimii Heigo Ritsbek.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Karismaattinen_episkopaalinen_kirkko

Palvetatakse Suure Reede teleteenistuse pärast

08.04.2009

Karismaatilise Episkopaalkiriku ülemaailmsel lehel on teade Suure Reede jumalateenistusest Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus reedel 10. aprillil kell 12.30, millest on teleülekanne Eesti Televisioonis 10. aprillil kell 14.50. Kutsutakse eestpalvele. Lähemalt võib lugeda CEChome.com

St Stephen’s Good Friday Service on Estonian TV


On April 10, 2009 Estonian National TV (Channel One) will broadcast the Good Friday Service from St Stephen the Martyr Charismatic Episcopal Church in Tallinn, Estonia over the nation. Based on the past ratings, the audience maybe among 5 to 8 percent of the total population of Estonia. The service will be lead by the Very Rev Dr Heigo Ritsbek, Vicar General of the CEC of Estonia. He will be assisted by Fr Thomas Eriste, Rector of St Barnabas the Apostle, Parnu, Estonia. Several musicians will participate – a girls’ voice school, 25-member children’s choir, violinist, etc.

This will be a large production with Estonian TV bringing stationary cameras and a huge, moving crane-camera into the building to capture the service in better quality than previous TV broadcasts from St Stephen the Martyr. This will be the third time a national TV service will broadcast throughout Estonia from St Stephen the Martyr.

Please pray for CEC of Estonia, Fathers Ritsbek and Eriste, and especially that the Good News of Good Friday will touch many hearts in Estonia!

USA-s 70 kogudust

07.04.2009

Karismaatilise Episkopaalkiriku USA Piiskoppide Koja koosoleku protokollist võib lugeda, et praegu on Karismaatilisel Episkopaalkirikul Ameerika Ühendriikides 70 kogudust.

19. aprillil pühitsetakse sisse uus kirik

06.04.2009

Kuningas Kristuse kirik

19. aprillil 2009 pühitseb patriarh Craig W. Bates sisse uue kiriku – Kuningas Kristuse kiriku – New Paltzis New Yorgi osariigis USA-s. See on esimene Karismaatilise Episkopaalkiriku kirikuhoone, mis on planeeritud ja ehitatud just konvergentsiliikumisest lähtudes.