07.2008 arhiiv

Fotosid ülemaailmselt konvendilt Orlandos

31.07.2008

Orlando konvendi pilte saate näha kohe siit.

Craig William Bates patriarhiks troonitud!

31.07.2008

30. juulil 2008 algas IV ülemaailmne konvent missaga, kus osales üle 12oo inimese, neist enam kui 200 vaimulikku ornaadis, nende hulgas 35 piiskoppi. Kuna olin evangeeliumi lugeja oli mu koht esimeses reas vahekäigu ääres — nii et parim koht saalis. Tore oli näha lippude paraadis 22 lipu seas (riikides kus ICCEC ametlikult tegutseb) Eesti trikoloori. Peamise protsessiooni järgi oli nn patriarhi protsessioon, milleks moodustasid lippurid vahekäiku spaleeri, mille vahelt troonitav patriarh oma kaaskonnaga läbi tuli. Peapiiskop Thomas Loren Hines´i jutlus oli väga hea, liturgilised tantsijad olid väga head, muusikud väga head. Enne epistlilugemist oli slaidishow piiskop Craig Bates´i teenimisest – kus oli mitmeid pilte ta visiidist Eestisse novembris 2007. Slaidiprogrammis olid suures plaanis nii mu tütar Lisette, Kaido Kikkas kui ka Marek Kodasma. Lisaks evangeeliumilugemisele jagasin ka Kristuse Verd peapiiskop Charles Jones´i kõrval. Äärmiselt muljeltavaldav teenistus!

Ülemaailmne konvent algamas

30.07.2008

Kohe on algamas Karismaatilise Episkopaalkiriku IV ülemaailmne konvent Orlandos Floridas (USA), mida interneti vahendusel on võimalik ka näha ja kuulata. Avamissal toimub uue patriarhi — peapiiskop Craig W. Bates´i – troonimine, jutlustab Filipiinide peapiiskop Thomas Loren Hines. Rohkem Orlando muljeid võib lugeda heigoritsbek.blogspot.com.

Orlandos 2008

Isa Heigo Ritsbek avamissa proovis esimeses reas paremalt esimeses reas (loodan et tunnete ta selja tagant ära panama klerikaalsärgis!); seal kohal istun avamissa ajal

Täna troonitakse Craig W. Bates patriarhiks

30.07.2008

30. juulil 2008 toimuva IV ülemaailmse konvendi avamissal troonitakse peapiiskop Craig W. Bates patriarhiks. Pealkirja sain sõna “täna” panna, kuna praegu on juba Eestis 30. juuli, kuigi neid ridu trükkides Orlando hotellitoas on veel 29. juuli pärastlõuna. Kutsume kõiki EKEK liikmeid ning Eesti usurahvast palvetama kõikide nende missade ja muude ürituste pärast, aga eriti ka avamissa pärast 30.07. siin Wyndham Resort hotellis! Non Nobis Domine!

Üks päev konvendi alguseni

29.07.2008

29. juulil on üks päev konvendi alguseni. Isa Heigo Ritsbek on Orlandos seda ootamas koos paljudega. Juuresoleval pildil ootab temaga Keenia üks piiskoppidest, piiskop Ngusa, kelle alluvuses 26 kogudust 7000 liikmega. Isa Ritsbeki blogist võite lugeda lähemalt, kuidas Orlandos läheb (heigoritsbek.blogspot.com).

Orlandos 2008

Eesti peavikaar (isa Ritsbek) ja üks Keenia piiskoppidest (piiskop Ngusa) hotelli “Wyndham Resort Hotel” ees Orlandos (Florida, USA)

Orlandos 2008

Kümme Aafrika piiskoppi seitsmeteistkümnest, kes on Orlandos kohal

Ülemaailmse konvendi käiku võimalik jälgida

27.07.2008

30. juulil 2008 algava IV Karismaatilise Episkopaalkiriku ülemaailmse konvendi uudiseid ja missasid ning plenaaristungeid on võimalik küllalt kiiresti kuulda. mp3-formaadis audiofaile saab kuulata ja alla laadida aadressilt CEChome.com.

Isa John McNally pühitsetud USA Keskosa peapiiskopkonna ülemdiakoniks

25.07.2008

18. juulil 2008 toimunud missal Kuningas Kristuse Katedraalkirikus Olathe’is Kansase osariigis USA-s pühitses piiskop Michael Davidson isa John McNally Karismaatilise Episkopaalkiriku USA Keskosa peapiiskopkonna ülemdiakoniks. Isa McNally on teeninud mitmeid kogudusi, Olathe’is asuv Kuningas Kristuse Katedraal oli talle esimeseks koguduseks peale liitumist Karismaatilise Episkopaalkirikuga. Nii et teatud mõttes “koju tagasitulek”.

IV ülemaailmne konvent algab 30. juulil

24.07.2008

Karismaatilise Episkopaalkiriku Ülemaailmse Osaduse (ICCEC) IV ülemaailmne konvent algab avamissaga 30. juulil kell 19.00 (Eesti aja järgi 31. juulil kell 2.00 öösel) Orlandos Floridas (USA) Wyndham Resort hotellis, mille suur ballisaal on ümber kujundatud konvendi ajaks “suureks kirikuks”. Enne seda on siis juba toimunud mitmed komisjonikoosolekuid ja muid üritusi. Nt kell 12.00 – 14.00 toimub teoloogiakomisjoni koosolek (mille üheks liikmeks on ka EKEK peavikaar isa Heigo Ritsbek). Konvendi ettevalmistuskomitee eesotsas piiskop David Simpsoniga on kõiki jätkuvalt üles kutsunud konvendi pärast palvetama.   

Koit Toome laulis Harkujärvel

24.07.2008

23. juuli õhtul toimus Harkujärve Stefanose kirikus Koit Toome kontsert Jaak Joala lauludest. Kitarril saatis Koitu Jorma Puusaag. Kontserdil oli üle 240 inimese, kirikus on 149 istekohta — paljud seisid püsti. Ilmselt hästi kordaläinud kontsert, paljud oli suures vaimustuses muusikute esinemisest.

Mari-Leen Albersi foto – SL Õhtuleht

Kaheksa päeva patriarh Bates’i troonimiseni

22.07.2008

Kaheksa päeva on jäänud veel patriarh Craig W. Bates’i troonimiseni IV ülemaailmse konvendi avamissal 30. juulil 2008. Avamissal teenib evangeeliumilugemises kaasa EKEK peavikaar isa Heigo Ritsbek.

Konvendiks on 22.07. seisuga registreerunud üle 900 delegaadi, registratsioon jätkub. Õhtused missad on avatud kõikidele — neil osaleb kindlasti hulgaliselt kirikulisi lisaks konvendi delegaatidele.