06.2008 arhiiv

Neli meest lõpetasid Püha Miikaeli Seminari

28.06.2008

graduation1.jpg

22. mail 2008 lõpetasid Püha Miikaeli Teoloogiaseminari 4 meest, kes on teenimas Karismaatilises Episkopaalkirikus: isa Terrence Murphy, isa Bill Pilcher, isa Matt Ball ja diakon David Prosser.

Uute kirikute ehitamise kavad USA-s

27.06.2008

USA-s kavatsevad mitmed Karismaatilise Episkopaalkiriku kogudused oma kirikuhoonete  ehitamist. Siinkohal kaks näidet sellest.

Pildil: diakon Brice White, peapiiskop Craig Bates, diakon Keith Libolt, Rebekah White, Audrey Wilson, Stephanie Stewart-Hill, isa Gregory Ortiz, Joan ja Art Canuel

ctkbuilding.jpg

goodshepherd2.jpg

Isa Martin Eppard tutvustab koguduse liikmetele kirikuehitamise plaane

goodshepherd1.jpg

Arhitekt Elias Marsh kirjeldab planeeritavat kirikuhoonet

goodshepherd3.jpg

Selline peaks siis Hea Karjase Karismaatiline Episkopaalkirik Ellicott City’s Marylandi osariigis välja nägema

EKEK peavikaar osales EKN’i ristimisteemalisel diskussioonil

26.06.2008

18. – 19. juunini 2008 toimus Tahkurannas Tackendorfi puhkekeskuses  Eesti Kirikute Nõukogu väljasõiduistung, mis oli pühendatud ristimise temaatikale. Ettekannetega esinesid õpetaja dr Arne Hiob (EELK), preester Tihhon Tammes (EAÕK), mag Ain Riistan (EEKBKL) ja mag Ingmar Kurg (EEKBKL). Väljasõiduistungil osales EKEK esindajana peavikaar dr Heigo Ritsbek.

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad Konstantin Pätsi sünnikodu ausamba ees Tahkurannas 18. juunil 2008

Peavikaar isa Ritsbek juhatas SELA juubeliõhtut

26.06.2008

Pühapäeval 15. juunil 2008 toimus Tallinna metodisti kirikus ansambli SELA 40. aastapäeva õhtu, mida juhatas EKEK peavikaar isa Heigo Ritsbek.

SELA aastapäevaüritusel vastab isa Heigo Ritsbeki küsimustele Oleviste koguduse vanempastor Siim Teekel (vasakul)

Tänumissa Püha Risti koguduses

21.06.2008

21. juunil 2008 toimus tänumissa Tartu Püha Risti koguduses seoses sellega, et ilmikvikaar Rutti Proosa omandas teoloogilise kõrghariduse Tartu Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris, lõpetades õpingud cum laude. Tänumissal teenisid peavikaar isa Heigo Ritsbek ja preester isa Thomas Eriste.  

Patriarhi bürool uus aadress

17.06.2008

Karismaatilise Episkopaalkiriku ülemaailmse patriarhi bürool on nüüd uus aadress: The International Communion of the Charismatic Episcopal Church, 116 Broadway, Malverne, NY 11565, USA. Patriarhi bürood juhatab diakon John Garrett. Patriarhi büroo meiliaadress on: Patriarchs.office@iccec.org

Muljeid Barnabase päevadelt

16.06.2008

Isa Heigo soovil teen jälle Jorast infoülekande… 🙂

Eelmisel aastal käisime Barnabase päevade palverännakul Soontaganas (sellest on siin aasta tagasi ka sissekanne tehtud), selleaastane pärnakate palverännak viis Kaisma Suurjärve ümbrusse (mõni kilomeeter eemal toimus muide parasjagu Rabarock ja Järvakandist läbi sõites oli see igasuguseid huvitavaid inimesi täis).

Sel aastal langes käik leinapäevale ja loodus reageeris ka vastavalt. Kogu 3,6km jooksul sadas vihma, aga samas oli kõik meeldivalt roheline ja värske – otsekui öeldes, et eesti rahvas elas üle isegi kommarite kuritööd ja Siberi. Alles teed käies jõudis kohale, kui vajalik see peale tihedat kevadsemestrit oli – käia teed koos suure hulga sõpradega, saatjaks vaid linnulaul, vihmasabin ning aeg-ajalt peatuskohtades loetavad-lauldavad Vana Testamendi Laulud. Ehk on just see üks asi, millest inimestel väga sageli puudu jääb…

Palverännak 2008

Lõuna ajal kinnitasime koos keha, seejärel külastasime ka kohalikku EAÕK Püha Sinaida kirikut, kus preester isa Enos meile õigeusu Eestisse tulekust ja kohalikust kirikust rääkis ning pidas maha ka lühendatud liturgilise õigeusu stiilis palvuse. Huvitav kogemus oli.

Hakkab vist juba traditsiooniks kujunema – aga väga toredaks selliseks.

Sinaida kirik

Algasid VIII Barnabase päevad

13.06.2008

13. juunil 2008 algasid Pärnus VIII Barnabase päevad avamissaga Püha Apostel Barnabase kabelis. Teenisid EKEK peavikaar isa Heigo Ritsbek ja EKEK Pärnu Püha Apostel Barnabase koguduse vikaar isa Thomas Eriste.

EKEK peavikaar Portugali saatkonna vastuvõtul

09.06.2008

9. juunil 2008 viibis EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek koos abikaasaga Portugali Saatkonna poolt korraldatud Portugali rahvuspüha tähistaval vastuvõtul.