12.2016 arhiiv

EKEK jumalateenistused jõuluajal 2016

24.12.2016

Käesoleva aasta jõuluteenistused EKEK kogudustes toimuvad järgnevalt:
* Pärnu Püha Apostel Barnabase koguduses (Raeküla Vanakooli Keskus,  Lembitu 1, Pärnu) Jõuluõhtu jumalateenistus 24. detsembril  kell 15.00.
* Püha Esimärter Stefanose koguduses  (Koskla tn 18, Tallinn) õhtupalvus 25. detsembril  kell 17.00 ja Stefanose koguduse templipüha missa 26. detsembril kell 15.00.

Lahkus Karismaatilise Episkopaalkiriku esimene patriarh

20.12.2016

Reedel, 9. detsembril 2016  lahkus 71 aastaselt peale teist ajuinsulti ajalikust elust ajatusse Karismaatilise Episkopaalkiriku esimene patriarh Austin Randolph Adler, et olla igavikus koos meie Issanda Jeesuse Kristusega.

Adler pühitseti Karismaatilise Episkopaalkiriku patriarhiks 26.juunil 1992.aastal. Ta teenis ICCEC patriarhi ja San Clemente peapiiskopina.  1990-ndate alguses oli Adler üks konvergentsiliikumise teerajajatest – see algas evangeelsete ja karismaatiliste kirikute seas Ameerika Ühendriikides ja mujal, et siduda karismaatiline ülistus liturgiatega Book of Common Prayer’ist ja teistset liturgilistest allikatest.

Patriarh Craig Bates kirjutab:

“Olen tänulik, et tundsin piiskop Adlerit. Ta oli sõber, vend, kaastööline ja kaaspalverändur. Temale mõeldes meenuvad mulle hetked mitte ainult tema prohvetlikust teenistusest vaid ka tundidepikkune lugude jutustamine, naer ja lihtsalt hea sõprus. Hulgaliselt lugusid, mida ta jutustas pikkadel reisidel lennukites ja rongides või ka puhkusehetkedel. Tunnen juba praegu puudust meie ühisest sõbralikust suhtlusest.  Igaüks meist on puudutatud piiskop Adleri elust ja teenistusest. Ja igaüks meist on tänulik, et oleme võinud seda jumalasulast tunda.

Piiskop Adler oli palvetaja. Tean, et ta palvetas iga päev minu eest ja kogu Karismaatilise Episkopaalkiriku eest. Ma tean, et ta jätkab ka praegu meie eest palvetamist. Tema töö jätkub, sest meie oleme tema pärandi osa.”

Patriarh Randolph Adleri põrm sängitati 14. detsembril mulda Michiganis, Adleri hiljuti 95-aastaselt lahkunud ema lähedale.

EKEK detsembri kalender

18.12.2016

…on PDF-kujul leitav siit.