01.2016 arhiiv

EKEK veebruari kalender

31.01.2016

on PDF-kujul leitav siit.

Patriarhi läkitus

17.01.2016

Meie Issanda ja Elu Andja Pühapäeval, 17. jaanuaril 2016

Kallid õed ja vennad Kristuses,

Iga päev tapetakse abordi läbi üle maailma 150 000 last. See teeb üle 54 miljoni aastas, seda alates 1973.aastast. Ning enne seda juba oli abort seadustatud Venemaal, Hiinas ja mõnedes Euroopa riikides. Nii teeb see kokku üle 2 miljardi inimelu. Kogu see mõttetu ja kohutav vägivald mida kasutab inimene inimese vastu… Miski ei saa olla koledam kui laste tapmine.

Me võime ja peamegi olema mures genotsiidi pärast, mis pannakse toime Süüria, Iraagi ja Liibüa kristlaste suhtes. Me peame hukka mõistma mõttetu vägivalla, mida sooritavad üksikud vägivallatsejad. Me peame otsima rahu konfliktipiirkondades ja kohtades, kus käib kodusõda ning kutsuma üles lõpetama korruptsiooni, mille tagajärjeks on vaesus ja lootusetus. Meie peame olema hääleks, mis nõuab seksitööstuse ja orjastamise lõpetamist. Meie peame rääkima üksikemade ja isata laste eest, kes on vaesematest vaesemad. Elu poolt olemine tähendab palju enamat kui abordi vastu olemist.

Samal ajal ei saa me siiski lubada kõigil teistel vajadustel peatada meid olemast Kirik, mis seisab sündimata laste elude eest. Me peame jätkama nende naiste teenimist, kes on langenud aborditööstuse valede ohvriks. Me peame olema valmis näitama üles kaastunnet neile, kes otsivad sellest tööstusest väljapääsu ning otsivad vabadust Kristuses.

Meie kanoonika ja piiskoppide konsensuse alusel paneme me 17.jaanuaril 2016 kokku ohvriannetuse meie organisatsioonile “CEC for Life”. See ohver toetab meie tööd, et saaksime teha, mida suudame nende väheste vahenditega mis meil on, et kasvatada üles põlvkond, kes on elu poolt ning et me saaksime olla hääleks Pro Life-kogukonnas. Kuid veelgi enam, Jumal on öelnud meile, et paneksime kokku selle ohvri kui kuulekuse märgi Temale ning märgi, et teenime ja ülistame Issandat ja Elu Andjat.

Ma tean, et oleme sel päeval kõik helded. Ma tean et me kõik kanname sündimata laste koormat. Ma tean, et meil kõigil on süda, mis on elu jaoks. Palun ühinege minuga ja olge elu jaoks rõõmsad andjad.

Tema armu all,

Craig W. Bates
Patriarh

EKEK jaanuari kalender

07.01.2016

on PDF-kujul leitav siit.