01.2007 arhiiv

Piiskoppide Koda koguneb San Clementes

31.01.2007

13.- 16. veebruarini 2007 toimub San Clemente’s Kalifornias sealses patriarhi kirikus – Püha Miikaeli katedraalis – USA Piiskoppide Koja koosolek. Esmakordselt esitab oma aruande teoloogiline komisjon – selle aruande esitab komisjoni eesotsas olev piiskop dr David Simpson (kohal on peapiiskop Craig Bates’i kutsel ka teoloogiakomisjoni kuuluv kanoonik dr Mark Pearson). Teoloogiakomisjoni ainsaks liikmeks väljaspool USA-d on praegu EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek.

Harkujärve kiriku ette KIRIKU peatus

31.01.2007

Varsti pikemat liini sõitma hakkava bussi nr 27 peatus tuleb kohe Harkujärve kiriku ette — nii et kolm sammu ja oletegi kirikus. Bussipeatuse nimeks on kinnitatud – KIRIKU! Buss hakkab peatuma Harkujärve kiriku ees kuskil veebruarikuu jooksul – jälgige teateid!

Isa David Simpsoni piiskopikspühitsemisel

30.01.2007

12. jaanuaril 2007 pühitseti Ülestõusmise katedraalkirikus Miramaris (Florida, USA) piiskopiks sealse koguduse preester – kanoonik dr David Simpson. Piiskop Simpson on määratud Florida piiskopkonna piiskopiks. Miramari Ülestõusmise kogudus – piiskop Simpsoni kirik – on Harkujärve Püha Esimärter Stefanose koguduse sõpruskoguduseks.

Piiskop Simpsoni pühitsemine
Karismaatilise Episkopaalkiriku piiskopid peale kanoonik David
Simpsoni piiskopiks pühitsemist. Vasakult: peapiiskop Douglas
Woddall (USA Sõjaväekaplanite peapiiskopkond), piiskop Gene
Lilly (Filipiinide Lõuna-Mindao piiskopkond), piiskop dr Douglas
Kessler (USA San Clemente piiskopkond), peapiiskop Charles
Jones (USA Kaguosa peapiiskopkond), piiskop dr David Simpson
(USA Florida piiskopkond), peapiiskop Craig Bates (USA Kirde-
osa peapiiskopkond) ja piiskop dr John Holloway (USA Georgia
piiskopkond)

Eestpalvesoovid Aafrikast!

29.01.2007

Piiskop Tom Kokanyi Sudaanist teatab, et neil on väga tugev leetrite epideemia. Kahe nädala jooksul on piiskop pidanud juba 65 lapse matusetalituse! Piiskop Charles Sekelwa Tansaaniast teatab väga tugevast üleujutusest, palju inimesed on selle tagajärjel kodutud ning mõned on ka surma saanud. Kanname oma vennad ja õed Kristuses eestpalves Issanda ette!

EKEK peavikaar külastas Barnabase kogudust

28.01.2007

28. jaanuaril 2007 külastas EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek Pärnu Püha Apostel Barnabase kogudust, pidades seal armulauamissa. Lühisõnumi jagas jumalateenistusel hr Risto Abel Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kogudusest. Peale missat toimus agape-söömaaeg.

Karismaatiline Episkopaalkirik sai alternatiivlogo

24.01.2007

Lisaks ametlikule Karismaatilise Episkopaalkiriku vapile on võimalus kasutada kaasaegset logo, mida Karismaatiline Episkopaalkirik on kinnitanud alternatiivlogona. Mõlemaid sümboleid võib ka koos tarvitada.

KEK alternatiivne logo

Kanoonik David Simpson pühitseti piiskopiks

23.01.2007

12. jaanuaril 2007 pühitseti Ülestõusmise kirikus Miramaris (Florida, USA) piiskopiks sealse koguduse preester – kanoonik dr David Simpson. Peapühitsejaks oli Karismaatilise Episkopaalkiriku USA Kaguosa peapiiskop Charles Jones, kaaspühitsejateks USA Georgia osariigi piiskop John Holloway ja Sõjaväe peapiiskopkonna piiskop Douglas Woddall. Kohal viibisid veel Karismaatilise Episkopaalkiriku piiskoppidest peapiiskop Craig Bates, piiskop Douglas Kessler ja piiskop Gene Lilly. Piiskop Simpson on määratud Florida piiskopkonna piiskopiks. Miramari Ülestõusmise kogudus – piiskop Simpsoni kirik – on Harkujärve Püha Esimärter Stefanose koguduse sõpruskoguduseks.

Statistikat EKEK kohta aastast 2006

22.01.2007

Aaastal 2006 toimus EKEK kolmes koguduses (Harkujärve, Pärnu, Tartu) 154 jumalateenistust, millel osales kokku 3.500 inimest, neist 2.300 Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus. Annetati EKEKs kokku aastal 2006 315.021.15 EEK, mis on 12,4 % enam kui eelmisel aastal. Ühe koguduseliikme kohta annetati 1425 krooni. Koos sõpradega moodustuv kogukond, keda teenitakse EKEK kogudustes, on 300 liikmeline. Sellest 221 on liikmete nimekirjades, eelmise aastaga võrreldes juurdekasv 7 %.

Bussipeatus Harkujärve kiriku ette

22.01.2007

Buss number 27 liini pikendatakse ja bussipeatus tuleb otse Harkujärve kiriku ette — rõõmustuseks meie kirikus käijaile, kes bussiga teenistusele saabuvad.

Clericus Stefanose kirikus Harkujärvel

19.01.2007

3. veebruaril 2007.a. toimub Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus EKEK esimene 2007.a. clericus.