04.2006 arhiiv

EEA VI Alliansskonverents tulemas

28.04.2006

19. – 20. maini 2006 toimub VI Eesti alliansskonverents, mida korraldab Eesti Evangeelne Allianss (EEA). Seekord Nõmme Rahu kirikus. Avajumalateenistusel 19. mail kell 19.00 (mida juhatab EKEK peavikaar) jutlustab Euroopa Evangeelse Alliansi peasekretär Gordon Showell-Rogers (Ühendkuningriik) ja konverentsi lõpujumalateenistusel 20. mail kell 17.00 Europarlamendi saadik Eestist Tunne Kelam. Konverentsil teevad ettekandeid dr Tõnu Lehtsaar ja dr Pille Valk Tartu ülikoolist ning Lehari Kaustel organisatsioonist Crescendo. Paneeldiskussioonil osalevad piiskop Einar Soone (EELK), piiskop Ago Lilleorg (EKNK), peavikaar dr Heigo Ritsbek (EKEK), superintendent Taavi Hollman (EMK), pastor Meego Remmel (EEKBKL) ja pastor Mart Metsala (EEVL). Muusikalises osas teenivad EKNK gospelansambel, Viimsi gospelkoor jt. Täpsema kava leiad EEA koduleheküljelt www.allianss.ee

EKEK kolm preestrit Eesti Kirikute Nõukogus

20.04.2006

20. aprillil toimunud Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) koosolekul osales esmakordselt EKEK nö täies koosseisus – kuna 16.03.2006 oli Eesti Karismaatiline Episkopaalkirik võetud EKNi täisliikmeks, on meil nüüd 3-liikmeline esindus selles Eesti kristlaskonda ühendavas organisatsioonis: peavikaar dr Heigo Ritsbek, preester Thomas Eriste ja preester Jaanus Kangur. Aprillikuu töökoosolekul olid kõik kolm ka ilusti kohal ning isa Jaanus ja isa Thomas tutvustasid end teistele kohalolnud auväärsetele. Lõpuks tehti isa Thomasest ja isa Jaanusest ka pilti veel. Eesti Kirikute Nõukogu töökoosolek toimus Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu keskuses. Isa Jaanus Kangur on lõpetanud Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari ning õpib Tartu Ülikooli religiooniantropoloogia magistriõppes. Kangur töötab vanemkaplanina Tallinna Vanglas ning on Rahvusvahelise Vanglakaplanite Assotsiatsiooni Euroopa (The International Prison Chaplaincy Association) täitevsekretär. Lisaks on isa Jaanus Kangur Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku Harkujärve Püha Esimärter Stefanose koguduse abipreester ning Tartu Püha Risti koguduse esipreester. Isa Thomas Eriste õpib Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku Püha Platoni Seminaris ning teenib vikaarina Pärnu Püha Apostel Barnabase kogudust.

Isa Jaanus, isa Thomas, isa Heigo
Peale Kirikute Nõukogu koosoleku lõppemist EEKBKL
keskuses: isa Jaanus, isa Thomas ja isa Heigo

Harkujärve sõpruskoguduse rektor David Simpson (Miramar, Florida, USA) piiskopikandidaadiks

12.04.2006

Aprillis toimunud vaimulike kokkutulekul Georgias teatas peapiiskop Charles Jones Floridas (USA) Miramaris asuva Ülestõusmise kiriku rektori, kanoonik David Simpsoni nominatsioonist Florida piiskopkonna piiskopi ametikohale. Oktoobris 2006 peaks kanoonik Simpson saama piiskop electus‘eks Piiskoppide Koja koosoleku ajal, millele järgneks piiskopiks pühitsemine järgmise 6 kuu jooksul.

kanoonik David Simpson
Kanoonik David Simpson Florida vaimulike clericus’el ülistust
juhtimas novembris 2005 (West Palm Beach, Florida, USA)

Isa Heigo 55

12.04.2006

Seekord siis ilma aprillinaljata (mõni võttis toda presidendilugu isegi tõsiselt…) – EKEK peavikaar on soliidse 55. eluaastani jõudnud. Vanasti peeti 12. aprillil ka kosmonautikapäeva ning seepärast oleks isa Heigole ehk kohane ka kõrget (mõtte-) lendu soovida. Igal juhul aga soovib kogu kirikurahvas palju õnnistusi ja kõike muud head-paremat järgmiseks (vähemalt) poolsajandiks!

Märtsis 2006 kinnitatud IDA põhimõtted

05.04.2006

IDA (International Development Agency) – Karismaatilise Episkopaalkiriku Rahvusvahelise Osaduse (International Community of The Charismatic Episcopal Church), [lühendatult ICCEC] – ülemaailmse misjonitöö keskuse missioonist, ülesandest ja visioonist (Õp 29:18)

“Teha Jumala Riik nähtavaks maailmale Kiriku kolmekordse jõevoolu visiooni kaudu.” Ps 46:4

1. IDA eesmärk on teha Jumala Riik nähtavaks maailma rahvastele Jumala auks.

2. IDA eksisteerib kristluse kolme voolu edendamiseks Kiriku saamisel “Palvekojaks kõikidele maailma rahvastele”.

3. IDA teenib Kirikut apostelliku ja prohvetliku häälena julgustades Kuningriigi evangeeliumi kuulutamist igale rahvale, suguharule ja keelele.

4. Apostellikust ja prohvetlikust kirikukorrast lähtudes varustab IDA pastoraalse, finantsilise, administratiivse, meditsiinilise, evangelistliku ja juhtimise toetustegevusega Kirikut üle terve maailma Jumalast antud visiooni teenimisel.

5. Olles Kristuse käskjalaks avatud uksena neile, kes otsivad sissepääsu Jumala Kuningriiki, on IDA inimesi aitamas ja teenimas ning neid vaimulikku teenistusse välja saatmas, et ICCEC visiooni täita.

6. IDA allub ja vastutab Patriarhi ja Patriarhi Nõukogu ees ICCEC visiooni elluviimisel.

Suri piiskop Francisco Joseph Costantino

03.04.2006

2. aprillil 2006 astus ajast igavikku Karismaatilise Episkopaalkiriku Püha Dismase Ordu piiskop Francisco Joseph (Frank) Costantino (66) peale pika-ajalist võitlust vähihaigusega. Piiskop Costantino matusetalitus on Orlandos Floridas 6. aprillil. Piiskop Costantino oli ka Eestis tuntud, mitmel korral külastas ta Harkujärve kirikut, oli Harkujärve kirikuhoone ostu üks rahastajatest ning Eestis seotud kaplaniteenistuse alustamisega Eesti vanglates. Piiskop Costantino osales Tallinnas toimunud piiskoppide pühitsemisel, kus piiskopiametisse õnnistati Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskopid Märt Vähi ja Ago Lilleorg. Piiskop Frank Costantino on esimene Karismaatilise Episkopaalkiriku piiskop, kes on Issanda juurde kutsutud.

Algab katehhees Harkujärvel

02.04.2006

4. aprillil 2006 algab Harkujärve Püha Esimärter Stefanose koguduses katehhees – igal teisipäeval kell 18.00.

Pressiteade: Isa Heigo Ritsbek esitati kandidaadiks

01.04.2006

Täna selgus pikkade debattide ja pikaajaliste poliitiliste erimeelsuste lahendamise järel Reformierakonna, Isamaaliidu ja sotsiaaldemokraatide ühine presidendikandidaat, keda toetavad ilmselt ka end hiljuti reorganiseerinud kristlikud demokraadid. Valituks osutus seni poliitikast eemal olnud, kuid oma soliidsuse poolest tuntud ning erinevate kirikuringkondade poolt ühtviisi hinnatud EKEK peavikaar isa Heigo Ritsbek. Mõned tsitaadid asjaosalistelt:
Reformierakond: “Heigo Ritsbeki pikaajaline välissuhtluskogemus on kindlasti kasuks edasisel integreerumisel Euroopa Liiduga, samuti suhetes NATOga.”
Isamaaliit: “Isa Heigo oma vaieldamatu kristliku taustaga näitab ilmekalt Eesti ajaloolist kuulumist Euroopa kultuuriruumi.”
Sotsiaaldemokraadid: “Heigo Ritsbek kristlasena aitab kindlasti ületada vastuolusid “esimese” ja “teise Eesti” vahel ning aitab lahendada sotsiaalseid puudujääke.”

Poliitikavaatlejad ennustavad Heigo Ritsbeki ja Arnold Rüütli vahel tihedat rebimist.

ICCEC suurimad kogudused Brasiilias ja Filipiinidel

01.04.2006

Karismaatilise Episkopaalkiriku suurimad kogudused maailmas on enam kui 5000-liikmeline Püha Kolmainsuse katedraalkogudus Recifes Brasiilias, kus rektoriks on piiskop Paulo Garcia ja 4000-liikmeline Kuningas Kristuse katedraalkogudus Manilas Filipiinidel, kus rektoriks on peapiiskop Thomas Hines.

Manila
Missa Manila Kuningas Kristuse katedraalis

Recife
Missa Recife Püha Kolmainsuse katedraalis

Püha nädala ja ülestõusmispühade missad

01.04.2006

HARKUJÄRVE PÜHA ESIMÄRTER STEFANOSE KOGUDUS

Pühapäeval 9. aprillil kell 12.30 PALMIPUUDEPÜHA MISSA. Esiliturg peavikaar isa Heigo Ritsbek
Neljapäeval 13. aprillil kell 18.30 – SUURE NELJAPÄEVA MISSA. Esiliturg peavikaar isa Heigo Ritsbek; Juhan Palm-Peipmann (vioola)
Reedel 14. aprillil kell 12.30 – SUURE REEDE JUMALATEENISTUS. Esiliturg peavikaar isa Heigo Ritsbek, laulab Maarja Haamer
Laupäeval 15. aprillil kell 22.00 – ÜLESTÕUSMISPÜHADE VIGIILIA KESKÖÖMISSA. Esiliturg peavikaar isa Heigo Ritsbek, jutlus küree Jaanus Kangur, ansambel TAEVATEE
Pühapäeval 16. aprillil kell 12.30 – KRISTUSE ÜLESTÕUSMISPÜHA MISSA. Esiliturg peavikaar isa Heigo Ritsbek, ansambel SELA

PÄRNU PÜHA APOSTEL BARNABASE KOGUDUS

Pühapäeval 9. aprillil kell 12.30 – PALMIPUUDEPÜHA MISSA. Teenib vikaar isa Thomas Eriste
Esmaspäeval 10. aprillil kell 19.00 – PÜHA NÄDALA ESMASPÄEVA MISSA. Teenib vikaar Thomas Eriste
Teisipäeval 11. aprillil kell 19.00 – PÜHA NÄDALA TEISIPÄEVA MISSA. Teenib vikaar isa Thomas Eriste
Kolmapäeval 12. aprillil kell 19.00 – PÜHA NÄDALA KOLMAPÄEVA MISSA. Teenib vikaar isa Thomas Eriste
Neljapäeval 13. aprillil kell 19.00 – SUURE NELJAPÄEVA MISSA. Teenib vikaar isa Thomas Eriste
Reedel 14. aprillil kell 12.30 – SUURE REEDE JUMALATEENISTUS. Teenib vikaar isa Thomas Eriste
Laupäeval 15. aprillil kell 12.30 – VAIKSE LAUPÄEVA JUMALATEENISTUS. Teenib vikaar isa Thomas Eriste
Pühapäeval 16. aprillil kell 12.30 – KRISTUSE ÜLESTÕUSMISPÜHA MISSA. Teenib vikaar isa Thomas Eriste

TARTU PÜHA RISTI KOGUDUS

Pühapäeval 16. aprillil kell 14.00 – KRISTUSE ÜLESTÕUSMISPÜHA MISSA. Teenib rektor isa Jaanus Kangur