07.2013 arhiiv

EKEK augusti kalender

31.07.2013

on PDF-kujul leitav siit. Paberkalender sel aastal ei ilmu.

Vend Juhani laagrimuljed

08.07.2013

Mis laager see ilma Juhani ja tema viiulita on… Alljärgnev on tema kokkuvõte lõppenud kirikulaagrist.

Suveaeg  – tähendab, ka suvelaager. Nii on see EKEK kirikuliste aasta tegevuse kohaselt üks oluline etapp kirikuaastas. Veelgi enam – see on aeg mida iga tõsine kirikuline oodab põnevusega. Enam-vähem kindla arvuga põhi koosseisust osavõtjaid olid ka see aasta kohal – Tallinnast Valgani (vahepeatusega Pärnus…). Ja meil oli tõsiselt tore aeg!

Selle aasta põhiteema oli Kogudus kui Jumala Pere. Teemasse aitas sügavuti minna brasiillasest külaline isa Ebenezer Paz, kes on viimastel aastatel resideerunud Rootsis. Isa Benel oli laupäeval kaks huvitavat loengut, mille alapealkirjaks olid “Kaks algust – kaks teed” ja  “Kas suur pauk ja evolutsioon või Jumala looming ning Tema armastus” – viimase puhul on tegemist sellega, mis on kogu aeg kaasas käinud Jumala teed järgivas isikus (eriti mis puutub armastusse). Isa Benel on väga lai silmaring. Tema loengutes tuleb esile hulk teaduslikke, teoloogilisi, filosoofilisi ja kultuurilisi fakte koos aastate jooksul väljakujunenud huvitavate elukogemuste ja arvamustega. Näiteks – füüsika maailmas on leitud, et aatomi keskmes on helilained, mis aktiveerivad aatomi tegevust. Ta võrdles seda laiemas plaanis muusikaga, mida maailmas vahest kõige enam kuuldakse ning teadvustas, et see on justkui termomeeter, mis on võimeline möötma meie ühiskonna vaimset seisundit. Kui need helilained aatomites on tunnusmärgiks vaid liikumisest ajas ja ruumis, siis seesama liikumine muusika helides omab hoopis kõrgemat möödupuud. Minu jaoks küllaltki täpne ja mõtlemapanev tähelepanek. Niisiis läbisid kogu temaatikat detailsed faktid suuremas Jumala plaanis ning see kõik aitas kaasa, et mõista selgemini Jumala võrratut armastust ja Tema arvestamist meie igaühe isikliku eluga siin maakeral, kuigi see on lõppkokkuvõttes vaid liivaterake kogu Universumis.

Laupäeva õhtul oli laagri rahval võimalus osaleda vestluses isa Ebenezer’iga ning saadi hulk huvitavaid teadmisi nii külalise elust ja tegemistest kui ka sellest mis kristlikus maailmas hetkel üldjoontes toimub. Isa Ebenezer on kirjutamas raamatut Aspergeri sündroomist, mille all kannatasid ka sellised maailmakuulsad isiksused nagu Bill Gates ja Steve Jobs. Ta jutustas lähemalt neist mõlemast…. Pärast vestlust toimus isa Thomase juhtimisel väga hea palveosadus. Võiks isegi öelda, et see kujunes laagri üheks olulisemaks tegevuseks, kuna väga mitmed inimesed said sellest sügavalt puudutatud ja isegi lausa muudetud.

Esimesel õhtul vaadati kahte filmi – “Ühendav usk”, mis jutustab Eesti Kristliku ajaloo taustast nagu see vaieldamatult oli. Film on EKN-i tellimusel tehtud. Nagu laagriski mainitud oleks väga vaja, et seda filmi näidatakse kõikides põhikoolides. Teine film oli 11 Oscari auhinda võitnud “Ben Hur”. Hea mõjuga film, mida soovitaksin kõikidel vaadata.

Aga meie aeg laagris ei oleks pooltki seda olnud ilma armsa Regyta ja tema meeskonna maitsvate söökide valmistamiseta – suured ja südamlikud tänud neile. See aasta me võisime nautida Kaido Kikkase uut ja vägevat klahvpilli, mille rikkalik helidevalik andis väga palju juurde selle aastase muusikategevusele. Suured tänud ka meie laagri külalistele Pärnu Immanueli kogudusest, kes esitasid valiku väga huvitavalt kujundatud improvisatsioone flöödile ja viiulile. See oli tõesti meisterlik ettekanne ja nagu isa Thomas mainis – see oli väikene rosin lõpetamaks meie põnevaid laagripäevi.

Nagu lugedes tunda, oli selleaastane laager igati korda läinud. Tänu Jumalale, et ta juhib ka selle koguduse tegevust aastast aastasse ja kuigi on olnud üsnagi rasked ajad kirikuelus, tundub, et on üks hulk jumalarahvast, kes on teadlikult otsustanud jääda ustavaks EKEK-le ning seetõttu ka Jumal ei unusta neid iial.

Aitäh teile – ka mina sain väga õnnistatud sellest laagrist!

Non nobis domine.

Juhan.

PS Viiruk, mida praegu kasutatakse EKEK missadel, on eriliselt meeldiva lõhnaga… kindlasti mõjub see ka heas mõttes palveelule. Selles osas vist kuuluvad tänud ennekõike meie õigeusu kiriku sõpradele….

Teade

01.07.2013

Seoses EKEK suvelaagriga jäävad missad Tallinnas ja Pärnus 7.juulil  ära.

EKEK 2013. aasta suvelaager

01.07.2013

toimub taas kord 5.-7 juulil Uulu laagrikeskuses. Ööbimine kämpingus või telkides, kuis kellegi hing ihkab. Kotti pistke piibliraamat, voodipesu ( tekk ja padi kohapeal olemas) ning söömiseks kauss-kruus- lusikas. Kõik muu oma äranägemise järgi. Tulge avatud meele ja hää tujuga!

Oma tulemisest andke palun teada Regyta Eristele tel 56 611 813 või regyta@ekek.ee
Osavõtutasu on 20 eurot, lapsed alla 14 aasta tasuta, maksta saab ülekandega EKEK Pärnu Püha Apostel Barnabase koguduse kontole 1120232993 või kohapeal sularahas.
Kohtumiseni Uulus!