EKEK 2013. aasta suvelaager

toimub taas kord 5.-7 juulil Uulu laagrikeskuses. Ööbimine kämpingus või telkides, kuis kellegi hing ihkab. Kotti pistke piibliraamat, voodipesu ( tekk ja padi kohapeal olemas) ning söömiseks kauss-kruus- lusikas. Kõik muu oma äranägemise järgi. Tulge avatud meele ja hää tujuga!

Oma tulemisest andke palun teada Regyta Eristele tel 56 611 813 või regyta@ekek.ee
Osavõtutasu on 20 eurot, lapsed alla 14 aasta tasuta, maksta saab ülekandega EKEK Pärnu Püha Apostel Barnabase koguduse kontole 1120232993 või kohapeal sularahas.
Kohtumiseni Uulus!

1 kommentaar postitusele “EKEK 2013. aasta suvelaager”

 1. Juhan Palm-Peipman ütleb:

  Suveaeg tähendab suvelaager. Nii on see EKEK kirikuliste aasta tegevuse kohaselt üks oluline etapp kirikuaastas. Veelgi enam – see on aeg mida iga tõsine kirikuline oodab põnevusega. Enam-vähem kindla arvuga põhi koosseisust osavõtjaid olid ka see aasta kohal – Tallinnast Valgani (vahepeatusega Pärnus…). Ja meil oli tõsiselt tore aeg!

  Selle aasta põhiteema oli Kogudus kui Jumala Pere. Teemasse aitas sügavuti minna brasiillasest külaline isa Ebenezer Paz kes on viimastel aastatel resideerunud Rootsis. Isa Benel oli laupäeval kaks huvitavat loengut mille alapealkirjaks olid Kaks algust – kaks teed; Kas suur pauk ja evolutsioon või Jumala looming ning Tema armastus – viimase puhul on tegemist sellega mis on kogu aeg kaasas käinud Jumala teed järgivas isikus (eriti mis puutub armastusse). Isa Benel on väga laiapõhjaga silmaring. Tema loengutes tuleb esile hulk teaduslikud, teoloogilised, filosoofilised ja kultuurilised faktid koos aastate jooksul väljakujunenud huvitavad elukogemuste ja arvamustega. Näiteks – füüsika maailmas on leitud, et aatomi keskmes on helilained mis aktiviseerivad aatomi tegevust. Ta võrdles seda laiemas plaanis muusikaga mida maailmas vahest kõige enam kuuldakse ning teavustas, et see on justkui termomeeter mis on võimeline möötma meie ühiskonna vaimset seisundit. Kui need helilained aatomites on tunnusmärgiks vaid liikumisest ajas ja ruumis siis seesama liikumine muusika helides omab hoopis kõrgemat möödupuud. Minu jaoks küllaltki täpne ja mõtlemapanev tähelepanek. Niisiis läbis kogu temaatikas detailsed faktid suuremas Jumala plaanis ning see kõik aitas kaasa mõista selgemini Jumala võrratut armastust ja Tema arvestamist meie igaühe isikliku eluga siin maakeral, kuigi see on lõppkokkuvõttes vaid liivaterake kogu Universumis.

  Laupäevaõhtul oli laagri rahval võimalus osaleda vestluses isa Ebenezer’iga ning saadi hulk huvitavaid teadmisi nii külalise elust ja tegemistest kui ka sellest mis Kristlikus maailmas hetkel üldjoontes toimub. Isa Ebenezer on kirjutamas raamatut Aspergise sündroomist mille all kannatasid ka sellised maailmakuulsad isiksused nagu Bill Gates ja Steve Jobs. Ta jutustas lähemalt neist mõlemast….
  Pärast vestlust toimus isa Thomase juhtimisel väga hea palveosadus. Võiks isegi öelda, et see kujunes laagri üheks olulisemaks tegevuseks kuna väga mitmed inimesed said sellest sügavalt puudutatud ja isegi lausa muudetud.

  Esimesel õhtul vaadati kahte filmi – Ühendav usk mis jutustab Eesti Kristliku ajaloo taustast nagu see vaieldamatult oli. Film on EKN-i tellimusel tehtud. Nagu laagriski mainitud oleks väga vaja, et seda filmi näidatakse kõikides põhikoolides.
  Teine film oli 11 Oskari auhinda võitnud Ben Hur. Hea mõjuga film mida soovitaksin kõikidele vaadata.

  Aga meie aeg laagris ei oleks poolt seda olnud ilma armsa Regyta ja tema meeskonna maitsvate söökide valmistamise..suured ja südamlikud tänud neile.
  See aasta me võisime nautida Kaido Kikase uut ja vägevat klahvpilli mille rikkaliku helide valik andis väga palju juurde selle aastase muusikategevusele. Suured tänud ka meie laagri külalistele Pärnu Immanueli kogudusest kes esitasid valiku väga huvitavalt kujundatud improvisatsioonid flöödile ja viiulile. See oli tõesti meisterlik ettekanne ja nagu isa Thomas mainis – see oli väikene rosin lõpetamaks meie põnevad laagripäevad.

  Nagu lugedes tunda, oli selle aastane laager igati kordaläinud. Tänu Jumalale, et ta juhib ka selle koguduse tegevust aastast aastasse ja kuigi on olnud üsnagi rasked ajad kirikuelus, tundub, et on üks hulk jumalarahvast kes on teadlikult otsustanud jääda ustavaks EKEK-le ning seetõttu ega ka Jumal unusta neid iial.

  Aitäh teile – ka mina sain väga õnnistatud sellest laagrist!

  Non nobis domine.

  Juhan.

  PS Viiruk mida praegu kasutatakse EKEK Missadel on eriliselt meeldiva lõhnaga…kindlasti mõjub see ka heas mõttes palveelule. Selles osas tänud vist kuuluvad ennekõike meie Õigeusu kiriku sõpradele….