04.2008 arhiiv

Ülemaailmne veebileht uuenenud

26.04.2008

Karismaatilise Episkopaalkiriku Rahvusvahelise Osaduse (ICCEC) ülemaailmne veebileht on uuenduse läbi teinud.
Uut veebilehte näete siit.

USA ja Brasiilia noortegrupid Eestisse juulis 2009

24.04.2008

Karismaatilise Episkopaalkiriku misjoniosakond on teinud ettepaneku juulis 2009 tuua Eestisse evangeliseerima noori USA ja Brasiilia Karismaatilisest Episkopaalkirikust. See oleks 4-6 nädalane programm. Kavas on tuua päris suur grupp noori Eestisse. Palvetame selle idee teostumise pärast!

Muusikaline missa Harkujärvel

20.04.2008

(Isa Heigo palvel kopeerin enda ajaveebist ühe sissekande siia)

… nägi täna välja natuke nagu Laululahing: kohal oli kolm koori (“Helitron”, “Baltika” ja Tabasalu kammerkoor) ning põhirõhk oli muusikal, mitmed tavapärase missa sõnalised osad olid asendatud vastavateemaliste muusikateostega.

Aga eriti vägev oli peale missa lõppu kõigi kolme koori poolt ühiselt lauldud “Ta lendab mesipuu poole”. Veidi kahju, et see lugu oli mõnda aega võrreldes muude hästituntud isamaalauludega veidi tagaplaanil ning jõudis oma õigele kohale alles peale autori surma. Aga nüüd on eesti rahvas selle avastanud ja õigusega – selle loo vägi on võrreldav Ernesaksa “Mu isamaa on minu armu” omaga. Ka tänane esitus Harkujärvel pani judinad mööda selga jooksma.

Selle loo 2004. aasta laulupeoesituse leiab YouTube’ist.

Isa Ritsbek Balti evangelisatsioonikonsultatsioonil

19.04.2008

18.-19. aprillini 2008 toimus Billy Grahami Evangeelse Assotsiatsiooni korraldusel Balti evangelisatsioonikonsultatsioon Tallinnas Central Reval hotellis. BGEA-d esindasid pastor Viktor Hamm ja dr Tom Phillips. Osalesid mitemete Eesti, Läti, Leedu ja Soome kirikute esindajad. Eesti Evangeelset Allianssi ja Eesti Karismaatilist Episkopaalkirikut esindas konsultatsioonil EEA peasekretär ning Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku peavikaar dr Heigo Ritsbek.

Avati ülemaailmse konvendi veebisait

18.04.2008

conv2008.jpg

Karismaatilise Episkopaalkiriku 2008 ülemaailmse konvendi veebisait on avatud. Veebisaidil on erinevat informatsiooni selle aasta suvel toimuva konvendi kohta. Veebisaidile saad siit.

Sünnipäevaõnnitlused peavikaarile

16.04.2008

12. aprillil 2008 57-aastaseks saanud EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek tänab kõiki  õnnitlejaid tema tähtpäeva puhul. Õnnitluse edastasid Eesti Kirikute Nõukogu asepresident pastor Joosep Tammo, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder, Eesti Metodisti Kiriku superintendent Taavi Hollman, EMK Teoloogiline Seminar, EKEK Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kogudus, EKEK Pärnu Püha Apostel Barnabase kogudus, Raadio 7  ja paljud-paljud teised. Suur ja südamlik tänu kõikidele õnnitlejatele!  

Muusikaline missa Harkujärve kirikus

16.04.2008

Pühapäeval 20. aprillil kell 12.30 toimub EKEK Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus HARKUJÄRVE KIRIKLIK LAULUPÄEV — MUUSIKALINE MISSA. Muusikalises osas teenivad kaasa naiskoor “Baltika” (Rips, Hunt, Albercht, Kreek, Bach), dirigendid Katrin Leete ja Signe Kiis; segakoor “Helitron” (Ernesaks), dirigent Katrin Leete; vanamuusika-ansambel “Camerata Vocale” Katrin Leete juhatusel ja Tabasalu Kammekoor (Ehala, Ritsing), dirigent Mai Ainsalu.

Taevaminemispüha missa Harkujärve kirikus

16.04.2008

Taevaminemispühal 1. mail 2008 toimub missa Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus kell 12.30.

Patriarh teenis Püha Miikaeli katedraalkirikus

15.04.2008

10. – 12. aprillini 2008 viibis patriarh Craig W. Bates Püha Miikaeli Katedraalkirikus San Clemente’is Californias. Ta õpetas seal, teenis koos piiskoppide Mike Davidsoni, Joseph Moats’i ja Douglas Kessleriga ning üheskoos pühitsesid piiskopid õli ning piiskopid uuendasid oma tõotusi patriarhile. Patriarh rõhutas oma teenimises kõigi ristitud kristlaste teenimise tähtsust ja tähendust lähtudes ristimisest ning hoiatas kiriku”klerikaliseerumise” eest.

wp_clergy.jpg

Toimus Aasia Piiskoppide Koja kokkutulek

08.04.2008

hobph.jpg

8. aprillil 2008 toimus peapiiskop Loren Thomas Hines’i juhtimisel Karismaatilise Episkopaalkiriku Aasia Piiskoppide Koja kokkutulek. Teemaks olid liturgia standardiseerimine, peapiiskopi pühitsuse aastapäev, ülemaailmne konvent jms.