08.2007 arhiiv

Toleratsioonikonverentsil

31.08.2007

30. – 31. augustini 2007 osales EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek Tartus “Athena” keskuses toimunud usulise tolerantsi rahvusvahelisel konverentsil. Ettekandjad olid Eileen Barker Ühendkuningriigist, USA välisministeeriumi usuvabaduse töörühma juht Jeremy Gunn, Marat Shterin Venemaalt, Makarand Paranjape Uus-Dehli ülikoolist Indiast, isa Vello Salo, dr Anne Kull, dr Merilin Kiviorg, Tõnu Õnnepalu jt

Erja Lindgren – IN MEMORIAM

31.08.2007

30. augustil 2007 saadeti  Tartus viimsele teekonnale ootamatult ajast igavikku kutsutud Erja Lindren, Soomest pärit misjonär, kes aastaid töötas Eestis. Aastatel 1997-2000 teenis ta kaasa ka Eesti Karismaatilises Episkopaalkirikus.

EKEK peavikaar teenis luterlasi

08.08.2007

8. augustil 2007 teenis EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek viie loenguga Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse poolt korraldatud suvelaagris Roosta puhkekülas Läänemaal. Isa Ritsbeki ettekanded olid erinevate konfessioonide tekkest ja sellest, miks on nii palju erinevaid kogudusi.   

18. novembril 2007 piiskoplik konfirmatsioon Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus

07.08.2007

Sesoses peapiiskop Craig Bates’i visitatsiooniga Eestisse on praeguste plaanide järgi pühapäeval 18. novembril kell 12.30 Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus PIISKOPLIK KONFIRMATSIOONIMISSA. 

Peapiiskop Craig Bates’i Eesti visitatsiooni aeg: 16.-19.november 2007

07.08.2007

EKEK piiskop, peapiiskop Craig Bates tuleb visitatsioonile Eestisse, kui Jumal lubab, 16.-19. novembrini 2007 koos abikaasaga. Täpsem visitatsiooni kava hiljem. Pühapäeval 18. novembril on praeguste plaanide järgi kell 12.30 piiskoplik konfirmatsioonimissa Harkujärve Püha Esimärter Stefanose koguduses ja kell 19.00 õhtumissa Pärnu Püha Apostel Barnabase koguduses.  

Karismaatilise Episkopaalkiriku IV ülemaailmne konvent toimub 30.07 – 01.08.2008 Floridas

06.08.2007

Karismaatilise Episkopaalkiriku Ülemaailmse Osaduse (ICCEC) järgmine ülemaailmne konvent toimub 30. juulist 1. augustini 2008 Wyndham hotellis Orlandos Floridas, USA. Terve hotell on mainitud ürituseks broneeritud. 

Laagri muusikapealiku reflektsioone…

06.08.2007

(originaali leiab siit)

Jälle Uulus, juba tuttavas kohas. Ka seltskond oli suuresti samad armsad inimesed, kes iga aasta seal käinud.

Sel aastal oli programm tihedam – vaimulikku osa oli juurde pandud, ideeks järgida kloostrites kasutatavate tunnipalvuste rütmi. Asi algas hommikul enne sööki ning lõppes keldi stiilis ööpalvusega enne keskööd (päris öiseid aegu siiski sisse ei pandud). Tegelikult oli päris hea kogemus.

Vaba aega jäi siiski ka ning seda sai sisustatud kahel viisil – kas vend Janekiga kirikusaalis jämmides või onni juures enda kobujutsu-arsenaliga vehkides. Mõlemat sai tehtud enam kui piisavalt. Reede õhtul jaurasime omaette poole kaheni öösel, enne kui Une-Kati kallale tuli ja me enam pille korralikult käes ei jaksanud hoida… Eileõhtusel keldi ööpalvusel tehtud Matt Redmani “Patuste sõber” (eesti variandis laulab seda Timo) tuli päris omapärane välja – noh, nagu oleks Johnny Cash Clannadi saatel laulnud (Janek fännab Johnnyt ja Kakk Clannadi…). Lisaks veel Janeki enda lood, millega tuleks varsti stuudio poole kiikama hakata.

Muusikat tuli üldse uksest ja aknast. Juba mitmendat aastat oli kohal läti sõprade punt ning seekord oli kaasas üks hallipäine vurrude ja patsiga härrasmees, kel oli tõsiselt vinge bariton. Laulis nii üksi kui teistega koos – nii oligi, et liturgia ajal lauldud “Laudate omnes gentes” kõlas tõsiselt uhke mitmehäälsusega, seda eriti lätlaste poolt nurgast (koos obligatoorse kõva läti l-iga…). Oli tõesti tunne, nagu oleks Taizésse sattunud. Lisaks lätlastele oli kohal ka koguduse vana sõber Juhan oma lahutamatu vioolaga (sama mees, kellega mõni aeg tagasi Lisette laulatusel Bachi Procol Harumiga ristatud sai), täna käisid omaaegse ansambli “Sela” lauljad jne. Nii et kui kirikusaalis parajasti teenistust polnud, siis kükkas kindlasti pillinurgas mõni kääksutaja. Aga väga vahvalt kukkus välja.

Laupäeval käis külas ka preestrisutaani kandev vana jutukasõber  PKala, kes rahva ees isa Heigoga teoloogilis-filosoofilist arutelu pidas. Oli tore näha ning jutt oli kah huvitav.

Seega tänud isa Thomasele ja Regytale suure orgunni eest ja loodame aasta pärast samas taas trehvata.

Uulus toimusid EKEK XI Rahvuslik Konvent ja suvelaager

06.08.2007

3. – 5. augustini 2007 toimusid Uulu luterlikus laagrikeskuses Eesti Karismaatilise Episkopaalkiriku XI Rahvuslik Konvent ja suvelaager enam kui poolesaja osalisega. Laagriülem oli isa Thomas Eriste, korralduslike küsimustega tegeles Regyta Eriste, programmi üldjuht oli isa Heigo Ritsbek. Missad, kelti ööpalvused lõkke ääres, hommikupalvused ja paneeldiskussioon preester Toomas Nigola (EELK) osalusega ning tunnipalvused ja viktoriin ning pallimängud ja vaba aeg ning ujuminegi olid osaks kõikidele laagrilistele. Rõõmustav oli 7-liikmelise Läti Karismaatilise Episkopaalkiriku delegatsiooni kaasaelamine ning kaasateenimine kõiges selles – eesotsas isa Janis Danielsoni ja diakon Egils Rutkovskisega. Pilte saate vaadata Suvelaager 2007 alt.