03.2007 arhiiv

Pille Lill pühapäeval 8. aprillil Harkujärve kirikus

21.03.2007

8. aprillil 2007 — Kristuse ülestõusmispüha missal — teenib laulus kaasa Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus Pille Lill. Klaveril saadab Ülle Ritsbek.

Pille Lill alustas oma muusikuteed klaveriõpingutega Pärnu Lastemuusikakoolis. Eesti Muusikaakadeemia on ta lõpetanud kahel erialal – muusikapedagoogika ja ooperilaul. Oma haridusteed jätkas ta Londoni Guildhall School of Music and Drama magistrantuuris ning magistrikraadi kaitses Helsingi Sibeliuse Akadeemias. Alates aastast 2004 täiendab end doktoriõpingute raames Eesti Muusikaakadeemias Jaakko Ryhäneni juhendamisel ning Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professorite Mitsuko Shirai ja Hartmuth Hölli juhendamisel. Ta on osa võtnud paljude maailmakuulsate muusikute meistrikursustest.

Pille Lill on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana paljudes maades. Ta on laulnud pearolle ligi 30 ooperis, nende seas Krahvinna (Mozart “Figaro pulm”), Mimi (Puccini “Boheem”), Cio-cio-san (Puccini “Madama Butterfly”), Tosca (Puccini “Tosca”), Elisabeth (Verdi “Don Carlos”), Desdemona (Verdi “Othello”), Violetta (Verdi “ Traviata”), Elvira (Verdi “Ernani”), Amelia (Verdi “Maskiball”), Lady Macbeth (Verdi “Macbeth”), Aida (Verdi “Aida”), Venus (Wagner “Tannhäuser”), Liisa (Tšaikovski “Padaemand”) jpt.

Tema repertuaaris on sopranipartiid sellistest suurvormidest nagu Mozarti Missa c-moll, Mahleri 4. ja 8. Sümfoonia, Dvoržaki, Mozarti ja Verdi Reekviemid, Beethoveni 9. Sümfoonia, Tobiase “Joonase lähetamine” jpt.

Pille Lill on pälvinud Suure Vankri auhinna kui parim naislaulja (1996) ja on olnud Georg Otsa preemia laureaat (2002). Ta on Richard Wagneri Ühingu stipendiaat (1998) ja piiskop Platoni III järgu ordeni kavaler (2005).

Aastast 1997 õpetab Pille Lill Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on omanimelise PL Muusikute Toetusfondi looja.

EKEK peavikaar esitas ettekande

17.03.2007

17. märtsil 2007 esitas EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek ettekande Tallinna metodisti kirikus toimunud konverentsil “Hõimurahvaste aeg”, mille korraldas Eesti Evangeelse Alliansi evangelismi- ja misjonitoimkond koos partneritega. Isa Ritsbeki ettekande teemaks oli “Kaasaegsed misjonistrateegiad ja suundumused”.

Märtsipommitamise mälestamine Nigulistes

07.03.2007

Reedel 9. märtsil kell 18.00 toimub Tallinnas Niguliste kirikus 1944.a. märtsipommitamise mälestuskontsert-jumalateenistus. Teenib EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek. Muusikalises osas Holger Kiik (kitarr), Tiit Kiik (orel), Vaike Kiik (metsosopran), Valju Kasuk (viiul ja akordion).

Muudatus palveõhtus Harkujärve kirikus

07.03.2007

Piibli-palveõhtud EKEK Harkujärve Püha Esimärter Stefonose koguduse pastoraadis hakkavad toimuma nüüd reedeti kell 19.00 (mitte kolmapäeviti nagu varem). Esmakordselt reedel 16. märtsil kell 19.00.

18. märtsil jutlustab Rutti Proosa

05.03.2007

18. märtsil kell 12.30 algaval missal jutlustab EKEK Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kirikus sama koguduse altarigildi juht — proua Rutti Proosa, kes on ühtlasi ka Kõrgema Usuteadusliku Seminari üliõpilane.

Risto ja Gerli Abel Brasiilias

04.03.2007

Oma Brasiilia-reisi ajal viibisid EKEK Harkujärve Püha Esimärter Stefanose koguduse liikmed Risto ja Gerli Abel 21. veebruaril 2007 jumalateenistusel maailma suurimas Karismaatilise Episkopaalkiriku koguduses – Recife Püha Kolmainsuse koguduses, millel üle 7 000 liikme. Brasiilia Karismaatilise Episkopaalkiriku piiskop ja Recife koguduse rektor piiskop Paulo Garcia olin 100-liikmelise palverändurite grupiga Iisraelis, Abelid võttis vastu koguduse preester isa Alexandre Ximenes. Abelid andsid Recife kogudusele ning Brasiilia Karismaatilisele Episkopaalkirikule edasi EKEK tervitused.

Recife koguduses
Tuhkapäeva missal Püha Kolmainsuse katedraalis Recifes
Brasiilias 21.02.2007