10.2007 arhiiv

Peavikaar viibis Türgi suursaadiku vastuvõtul

29.10.2007

29. oktoobril 2007 oli EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek suursaadik Sule Soysali kutsel Türgi Vabariigi 84. aastapäeva tähistamise pidulikul vastuvõtul Kadrioru lossis. 

Püha Miikaeli katedraalkiriku uus rektor

28.10.2007

Seoses patriarh Austin Randolph Adleri pensionile siirdumisega on Püha Miikaeli katedraali (San Clemente, California, USA) uueks rektoriks peapiiskop Adleri asemel piiskop Douglas Kessler, ICCEC San Clemente’i piiskopkonna piiskop.

EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek osales rahvus-vahelisel tsivilisatsioonide alliansi konverentsil

26.10.2007

26. oktoobril 2007 osales EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek Tallinna Ülikoolis toimunud rahvusvahelisel konverentsil “Euroopa ja tsivilisatsioonide allianss”. Avakõne pidas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, peaettekande ÜRO eriesindaja tsivilisatsioonide alliansis Jorge Sampaoio (kes oli aastail 1996-2006 Portugali president). Lisaks Hr Sampaiole osalesid väga huvitavas paneeldiskussioonis Hispaania välisministeeriumi välispoliitika osakonna asedirektor Alberto de la Calle Garcia, Istanbuli Bogazi ülikooli politoloogiaosakonna juhataja professor Binnaz Toprak, professor Jaan Kaplinski ja Europarlamendi liige Katrin Saks. Vestlust modereeris Tallinna Ülikooli rektor professor Rein Raud.

Üleskutse eestpalveks: piiskop Holloway suremas

19.10.2007

19. oktoobril 2007 teatasid Emory ülikoolikliiniku arstid, et intensiivpalatis olev piiskop John Holloway on väga raskes olukorras. Ta sai 8. juunil 2007 insuldi, nädal tagasi amputeeriti tal insuldist puutumata jäänud jalg ülalpool põlve. Nüüd praegu töötab ta südamest umbes 15 %. Arstid ei suuda südames olevat trombi eemaldada. On palutud eestpalvet piiskopi pärast Karismaatilises Episkopaalkirikus üle terve maailma. ISSAND HEIDA ARMU! KYRIE ELEISON!

Peavikaar teenis Toomkiriku seeniore

17.10.2007

17. oktoobril 2007 teenis EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek EELK Tallinna Toomkiriku seeniore nende igakuisel osadusõhtul. Vastuvõtt oli võrratu! Osadusõhtul osalesid peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, õpetaja Ivar-Jaak Salumäe ning suur hulk koguduse eakamaid liikmeid.

Patriarhi Nõukogu koosolek Orlandos

17.10.2007

15. – 18. oktoobrini 2007 toimub Patriarhi Nõukogu koosolek Püha Dismase Ordu keskuses Orlandos Floridas USA-s. Enne Patriarhi Nõukogu algust teatas patriarh Austin Randolph Adler oma pensionile siirdumisest. Patriarhi Nõukogu juhatamise võttis üle kõige kauem teeninud peapiiskop – Filipiinide peapiiskop Loren Thomas Hines. Patriarhi Nõukogu koosolekul tehti muudatusi kiriku kanoonikas; võeti teatavaks uute koguduste rajamine Milaanos ja Firenzes Itaalias; märgiti ära, et AD 2007 lõpuks on Brasiilia Karismaatilises Episkopaalkirikus ordineeritud 36 preestrit ja 11 diakonit; ning konstanteeriti fakti, et Aafrikas tegutseb praegu juba üle 1500 koguduse 18 piiskopi juhtimise all; otsustati, et 16. novembril 2007 toimub kanoonik David Eppsi piiskopiks pühitsemine.

Uue patriarhi valimine

17.10.2007

Karismaatilise Episkopaalkiriku uue patriarhi valimise protseduur on järgmine: 9. jaanuaril 2008 koguneb Peapiiskoppide Koda Orlandosse Floridasse USA-s koosolekule, kus esitatakse kandidaat patriarhi ametikohale. See nominatsioon esitatakse seejärgselt Patriarhi Nõukogule. Patriarhi Nõukogu teeb oma valiku ning kinnituse ja esitab kandidaadi Peapiiskoppide Kojale kinnitamiseks. Kui Peapiiskoppide Koda on selle kinnitanud, siis läheb see kinnitatud nominatsioon tagasi Patriarhi Nõukogule. Positiivse kinnituse korral teatab uue patriarhi nime Patriarhi Nõukogu kõige kauem teeninud peapiiskop.  

Patriarh Randolph Adler läks pensionile

16.10.2007

15. oktoobril 2007 toimunud Karismaatilise Episkopaalkiriku Patriarhi Nõukogu koosolek Orlandos Floridas (USA) aktsepteeris patriarh Austin Randolph Adleri pensionile siirdumise nii patriarhi kui ka Põhja-Ameerika Karismaatilise Episkopaalkiriku priimase ametikohalt. Nii Patriarhi Nõukogu kui Piiskoppide Koda tänavad patriarh Adlerit tema tegevuse eest Karismaatilise Episkopaalkiriku rajamisel ning selle juhtimisel. Patriarhi Nõukogu väljendas sügavat tänu ning soovis Jumala erilist õnnistust nii patriarhile kui ka patriarhi abikaasa Bettyle. Peapiiskop Adler jätkab tegutsemist piiskopina nii San Clemente’is (California, USA) kui ka mujal, respekteeritud liidri ja Karismaatilise Episkopaalkiriku rajajana.

Patriarh Adler

Vastavalt Karismaatilise Episkopaalkiriku kanoonikale täidab patriarhi kohuseid patriarhi ametist lahkumise puhul kõige pikemat aega teeninud peapiiskop — seega on patriarhi kohusetäitjaks Filipiinide peapiiskop Loren Thomas Hines. Peapiiskop Hines määras ajutiseks Põhja-Ameerika Karismaatilise Episkopaalkiriku priimaseks piiskop Craig Bates’i. ICCEC peasekretärina jätkab piiskop Douglas Kessler. Uus patriarh valitakse jaanuaris 2008.

EKEK peavikaar peab hommikumõtisklusi raadios

11.10.2007

15. – 21. oktoobrini 2007 on nii Vikerraadios kui Klassikaraadios hommikumõtisklusi jagamas EKEK peavikaar dr Heigo Ritsbek. Vikerraadios on need tööpäeviti kell 6.32 hommikul ja pühapäeval kell 7.35; Klassikaraadios hommikuti kell 7.15.

Isa David Epps valiti piiskopiks

11.10.2007

8. oktoobril 2007 valis Orlandos (Florida, USA) koosolev Piiskoppide Koda USA Tennessee ja Georgia piiskopkonna piiskopiks isa David Eppsi. Praegu teenib isa Epps USA-s Georgia osariigis Sharpsburgis Kuningas Kristuse Karismaatilise Episkopaalkiriku rektorina.  Isa David Epps pühitsetakse piiskopiks 16. novembril 2007.