Rubriigi ‘Varia arhiiv

Vaimulike kokkutulek ja Kiriku kasvu seminar

17.06.2015

Autor: isa Dana Jackson
Tõlge eesti keelde: Regyta Eriste ja Jaan Rapp
Avaldatud autori loal

30.aprill – 2. mai 2015

Rahvusvahelise Karismaatilise Episkopaalkiriku Osaduse vaimulikud ja ilmikud kogu Euroopa piiskopkonnast eesotsas patriarh Craig Batesiga kogunesid Saksamaale Kölni, et veeta üheskoos aega õpetuses, ülistuses ning osaduses. Meid võõrustas Kölni Püha Apostel Johannese kogudus, pakkudes osalejatele nii suurepärast keskkonda kui maitsvaid roogi.

Kolme päeva jooksul toimus kaks erinevat üritust. Esmalt kogunes kaks tosinat vaimulikku 30. aprillil, et heita pilk meie kiriku ajaloole ja hetkeseisule ning kuulata, milline on Issanda Sõna, mis patriarhil meie jaoks südames on. Seejärel 1.-2. mail osalesid nii ilmikud kui vaimulikud Kiriku Kasvu seminaril, mis oli täis inspiratsiooni ja õpetust, kuidas edendada kiriku kasvu. Ameerika Ühendriikides on sarnane seminar osutunud nõnda kasulikuks, et sellest on saanud iga-aastane üritus.

Vaimulike kokkutulek

Meie kokkusaamise teemaks oli Karismaatilise Episkopaalkiriku muutumatu visioon. Vaatamata teel ette tulevatele katsumustele ja kannatustele; hoolimata sellest, et mõne kalli inimesega, kellega aastate jooksul koos oleme olnud, on meie teed lahku läinud, on Jumal kõige selle jooksul olnud ustav… ja tema on kinnitanud Karismaatilises Episkopaalkirikus seda, mis on Tema Kirikus alati tõde olnud: Kirik on suurem kui tema juht, suurem, kui mistahes isik. Me kasvame – tähelepanuväärselt Aafrikas ja Brasiilias, samas Ameerika Ühendriikides on meil enam võitlemist.

Meil tuleb õppida ära oluline printsiip — see, mida Jeesus koges oma ristilöömisel: õppida kuulekust. Heebrea 5:8 räägib meile, et “Jeesus, olles küll Poeg, õppis kuulekust selle läbi, mida ta kannatas”. Meie päästmiseks oli Jeesus kuulekas. Et jõuda ülestõusmiseni, läks Jeesus surmast läbi. Surmani jõudis ta kuulekuse kaudu. Kuigi Jeesus tundis päris tõelist hirmu ja agooniat, isegi nõnda palju, et ta higistas Ketsemani aias verd, valis ta ikkagi selle tee: “Ärgu sündigu nõnda, nagu mina tahan, vaid nii nagu Sina, Isa”. Ka meil on inimestena tugevaid tundeid – on pettumust, kurbust, ka ebaõnnestumisi – ja kuigi need tunded on tõelised, ei ole need Tõde. Meid on kutsutud elama ja kuulutama Tõde, mitte meie oma tundeid – just nii nagu Jeesus seda tegi.

Meid on kutsutud kuulekusele – see ei ole mitte hirmust juhitud nõudmine, mis tuleb ülalt alla nendelt, kellel on võim meie üle, vaid kuulekusele, mis on meie valik, mis tõuseb meie poolt alt üles ning mis on ajendatud armastusest: Kristuse armastusest.

Kiriku kasvu seminar

Ligikaudu 80-100 igas vanuses ilmikut kogu piiskopkonnast ühinesid vaimulikega kaheks päevaks, et kuulda õpetust, mis keskendus Jeesuse teenimisametile, Temale, kes tegi ainult seda, mida ta nägi Isa tegevat. Meid on kutsutud olema Tema sarnased, aga kuidas me siis elame samal viisil? Meie patriarh jagas kolme võimalust:

  1. Palveta
  2. Palveta veel
  3. Jätka palvetamist

Selleks, et elada ja teenida nagu Jeesus seda tegi, peame me nägema oma vaimulike silmadega ning kuulama vaimulike kõrvadega. Et teada Jumala tahet, peame me õppima Jumala Sõna…ning me peame õppima tundma ka Jumala teed. Pelgalt Jumala tahte tegemine ei ole piisav. Selleks, et täita Tema tahet, peame me seda tegema Tema viisil.

Kõigil kolmel korral, kui Jeesust kiusati, tegi saatan ettepaneku saavutada Jumala eesmärke mingil muul viisil. Kõrbes pakkus ta Jeesusele kõiki rahvaid maa peal, kui Ta ainult saatanat ülistab. Kui Jeesus rääkis Teda ees ootavast kannatusest ja surmast, kiirustas saatan Peetrust ütlema: “Sulle seda ei sünni”. Ning Ketsemani aias küsis Jeesus Isalt, kas on mõni muu võimalus. Kuid igal juhtumil valis Jeesus mitte ainult Jumala tahte, vaid ta tegi valiku: täita Jumala tahet Jumala viisil.

Seminari jätkudes pöördus patriarh otseselt meie, Euroopasse sisserännanute poole. Jumalal oma tarkuses on plaan igaühe jaoks meist. Ta on toonud meid kõiki Euroopasse kindla põhjusega ja see on tõenäoliselt palju suurem plaan, kui me ette kujutame. Me tulime siia teenijatena, alandlikkuses. Iga mööduva aastaga tekib üha enam kiusatus hakata mõtlema nagu eurooplane, kuid meid on kutsutud mõtlema nagu Jeesus, toimima nagu Jeesus, armastama nagu Jeesus. Jäägem siis alandlikeks teenijateks ning kohustagu ja innustagu Kristuse armastus meid tegema Tema tööd Tema viisil.

Non nobis Domine,

Isa Dana+ Jackson
London

Seminari ingliskeelseid audiosalvestusi on võimalik kuulata siit.

EKEK mai kalender

03.05.2013

on PDF-kujul leitav siit. Paberkalender sel aastal ei ilmu.

EKEK märtsi kalender

27.02.2013

on PDF-kujul leitav siit. Paberkalender sel aastal ei ilmu.

EKEK septembri kalender

04.09.2012

on PDF-kujul leitav siit. Paberkalender sel aastal ei ilmu.

EKEK suvelaager Uulus 29.-31. juulini 2011

15.07.2011

Tere tulemast EKEK suvelaagrisse!

EKEK sellesuvine laager toimub 29.-31. juulini taaskord EELK Uulu laagrikeskuses. Käesoleva aasta teemaks on „Ülistus ja palve“. Nagu ikka, toimub laagris iga päev püha armulaualiturgia, hommikupalvused ja tunnipalved.

Aega saab sisustada käsitööga (saab nokitseda päikesepitsi, punuda käepaela või järjehoidjat), tegeleda fotojahiga, kaaslas(t)ega koos palvetada, käia ujumas, üheskoos filme vaadata, metsas mustikaid maitsta.

Laagrist osavõtu tasu on 15 EUR, mille võib tasuda registreerumisel või ka laagrisse kohale jõudes. Täitsa ilma rahata saavad laagrisse lapsed, kel vanust vähem kui 14 aastat.

Oma osalemise soovist anna märku Regyta Eristele (tel 56 611 813; e-post: regyta(ät)ekek.ee) või Rutti Proosale  (tel 55 642 679). Ka laagrit puudutavate küsimuste korral või kui Sul on häid mõtteid korralduse osas, võta ühendust Regytaga.

Laagrisse tulles võta endaga kaasa argistest asjadest: magamiskott või voodilinad (tekk ja padi on kämpingus olemas), kauss ja  kruus ning nuga-kahvel-lusikas, „fotojahimeestel“ ka fotoaparaat ja juhe, mille abil valmis pildid arvutisse laadida.

Mis aga sellest kõigest olulisem: võta endaga ühes  hea tuju, sõbralik meel ja valmisolek Issandat teenida!

Kohtumiseni Uulus, seniks aga palvetagem laagri kordamineku eest!

Järgmine ülemaailmne konvent toimub Madriidis

14.07.2011

VI Rahvusvaheline Konvent 2012 Madriidis

01.07.2011
10. – 12. juulini 2012 toimub Madriidis Hispaanias Karismaatilise Episkopaalkiriku VI Rahvusvaheline Konvent “Maailma elu eest” (For The Life of the World). I konvent oli 1994 aastal Kansas City’s (USA), II 1996 Jacksonville’is (USA), III 2000 San Clemente’is (USA), IV 2004 Manilas (Filipiinid) ja V 2008 Orlandos (USA). EKEK esindajad on osalenud kolmel ülemaailmsel konvendil – I 1994 (isa Heigo Ritsbek ja Ulvi Renser), II 1996 (isa Heigo Ritsbek, Ülle Ritsbek, Ulvi Renser) ja V 2008 (isa Heigo Ritsbek).

Nigeerias asutati esimene KEK kogudus

03.06.2011

Port Hacourti linnas Nigeerias Lääne-Aafrikas rajati esimene Karismaatilise Episkopaalkiriku (KEK) kogudus – KEK Kuninga Perekonna kogudus. Nigeeria on Aafrika kõige suurema rahvaarvuga riik (160 miljonit inimest). Koguduse rajamisel osales piiskop Bernard Katili Matolo (Machakose piiskopkond, Keenia). Temast paremal (pildil) on koguduse rektor isa Ibiso Igani.  6. märtsil ordineeris piiskop Matolo isa Igani preestriks ning Festus Osawe Uhunmwangho ja Gabrail Richard Adione diakoniteks. Proaua Igani ja proua Adione õnnistati ilmiktöötegijateks.

Nigeerias rajati esimene KEK kogudus

5. juunil Harku valla KÜLAPÄEV

03.06.2011

EKEK Harkujärve Püha Esimärter Stefanose kogudus osaleb Harku Valla XX aastapäeva pidustustel – KÜLAPÄEVAL – mis toimub Murastes juba sel pühapäeval, 5. juunil. Lähemalt saab külapäeva kohta lugeda siit ning päevakava ja erinevate teemakülade kohta siit.

Kiriku tegemiste kava külapäeval:

12:30 – Kelti palvus
13:00 – 14:00 – Piiblilugu lastele
14:00 – Tunnipalvus
14:15 – Meisterdamine lastega
15:00 – Kelti palvus

12:00 -15:00 – Viktoriin
13:00 -16:00 – Puutöökoda. Kirikust pärinevad erinevad ehitusvõtted

Paigalpüsivad tegevused:

  • hea soovi õnneloos
  • läpakakliinik ehk rüperaali ravikoda
  • muusika hingele ja vaimule

Ootame kõiki osalema! 🙂

Uued kogudused: Aafrika, India, Bahama

03.06.2011

Karismaatilise Episkopaalkiriku (KEK) patriarh Craig Bates nimetas oma üleskutses seoses KEK rajamise aastapäeva pühapäevaga sel aastal (26.juunil 2011), et KEK’iga on lähiajal ühinemas mitmed kogudused nii Lääne – kui Ida – Aafrikas, samuti mõned kogudused Indias ja üks kogudus Bahamal.